نوره‌ می‌تواند مانع از ابتلا به “سرطان” شود

//نوره‌ می‌تواند مانع از ابتلا به “سرطان” شود

نوره‌ می‌تواند مانع از ابتلا به “سرطان” شود

در منابع روایی و طب سنتی تأکید بسیار زیادی بر استفاده مستمر از “نوره” شده که نقش بسزایی در پیشگیری از انواع بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها دارد.

نوره (واجبی) ماده‌ای است که برای دفع موهای زائد بدن استفاده می‌شود، این ماده از ترکیب “آهک و زرنیخ” تشکیل شده است.

از لحاظ علمی اگر بخواهیم به ماهیت تأکید بر استفاده مستمر از نوره پی ببریم باید گفت که این تأکید در مورد استفاده از نوره‌های سنتی و اصیل دارای آرسنیک است؛ در واقع شما هر وقت نوره استفاده می‌کنید، خود را علاوه بر نظافت، شیمی‌درمانی می‌کنید.

کسی که نوره می‌گذارد، دچار “رماتیسم” نمی‌شود؛ موی بدن وقتی بلند شود، آب کمر از جریان می‌افتد، مفاصل سست می‌شوند و ضعف و سِل به‌دنبال می‌آورد اما نوره، آب کمر را افزون می‌سازد، بدن را تقویت می‌کند، بر پیه کلیه‌ها می‌افزاید و بدن را چاق می‌کند.

وقتی نوره زیر بغل گذاشته می‌شود، نور چشم زیاد می‌شود، کتف‌ها قوی می‌شوند و زن‌ها دچار سرطان سینه نمی‌شوند چون مواد سودازا از آن ناحیه تخلیه می‌شوند.

سرطان مقدمه‌اش تجمع مواد سوداوی در یک نقطه است، وقتی سودا تخلیه شود، سرطان هم به‌وجود نمی‌آید.

وقتی ناحیه زیر شکم نوره گذاشته می‌شود علاوه بر رفع موی زائد، بیماری کلیه و مثانه رفع می‌شود و در صورت خروج از حمام، فوراّ مقداری روغن بنفشه بر موضع مورد نظر مالیده شود که سبب جوش و خارش نشود.

کسانی که تند‌خوی و بد‌اخلاق هستند، کف پایشان را نوره بمالند (در حمام) و 5 دقیقه بعد بشویند؛ پا محل تجمع سوداست و هم اندام انتهائی و هم جاذبه زمین، مدام خون و مواد زائد به‌ویژه بخش سنگین آن یعنی سودا را به‌سمت خودش می‌کشد.

“نوره” از نظر علمی

سه ماده حیاتی در نوره است که عبارتند از آرسنیک، فسفر، گوگرد که از طرف وزارت بهداشت (شاید به‌سفارش و دستور سازمان بهداشت جهانی که در سیطره یهودیان است) اعلام شده است: نوره‌هایی که به‌فروش می‌رسند غیربهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند چون آرسنیک سرطان‌زاست و در پی این دستور تمام کارخانه‌های تولید نوره، آرسنیک را در فرایند تولید نوره حذف کرده‌اند! (البته نوره دارای آرسنیک به‌صورت سنتی و غیرکارخانه هنوز موجود است).

باید بدانید که پودرهای موبری که اغلب به‌صورت معطر (حاوی اسانس) در سطح فروشگاه‌ها به‌فروش می‌رسند، عاری از آرسنیک و خواص درمانی نوره هستند، در نتیجه جز خاصیت مو‌زدایی هیچ خاصیت دیگری ندارند.

برای بهره‌مندی از خواص درمانی نوره باید از نوره سنتی اصل دارای آرسنیک با همان بوی بسیار تند و نه‌چندان خوشایند استفاده کرد.

نوره‌ای که دارای آرسنیک، فسفر و گوگرد است در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس، بو وارد ریه‌ها و سپس خون شود تا هر بار که نوره گذاشته می‌شود، بدن شما در مقابل سرطان‌ها، ایمن شود.

نکته مهم این است که نوره باید طبیعی باشد یعنی نه چیزی از آن کم شده باشد (آرسنیک) و نه چیزی به آن اضافه شده باشد (اسانس).

متأسفانه امروزه مشاهده می‌شود که در برخی از رسانه‌ها یا برخی از پزشکان چنین القا می‌کنند که نوره غیربهداشتی است و دلیل آن را “آرسنیک” موجود در آن اعلام می‌کنند، این در حالیست که:

امام رضا(ع) تأکید فراوانی به استفاده از نوره دارند تا آنجا که می‌فرمایند: “هفته‌ای یک بار از نوره استفاده کنید و اگر نتوانستید دو هفته یک‌بار، و اگر نتوانستید سه هفته یک‌بار، اگر نتوانستید ماهی یک‌بار و حتی اگر پول نداشتید قرض کنید و این کار را انجام دهید و اگر چهل روز بگذرد و کسی از نوره استفاده نکند، مسلمان نیست”.

حال سؤال اینجاست با توجه به این‌همه تأکید بر مداومت استفاده از نوره در دین ما، چطور امروزه برخی از پزشکان استفاده از نوره سنتی را مساوی با دچار شدن به سرطان و مضر برای بدن می‌دانند!

در برخی روایات تأکید بر بوییدن نوره حین استفاده از آن نیز شده است یعنی به‌هنگام استفاده از واجبی، مقداری از آن را به نوک بینی بمالید و ببویید یا این‌که واجبی را در یک محیط کوچک و خنک استفاده می‌کنید، تا از این طریق، بوی نوره به مشام‌تان بخورد و از طریق بوییدن وارد خون و بدن شود.

درباره نویسنده:

2 دیدگاه‌ها

  1. امیر آذر 25, 1399 at 10:34 ق.ظ پاسخ

    بسیار عالی در درمان بیماری هایی مثل پادرد کمر درد

  2. مریم اسفند 8, 1399 at 4:18 ب.ظ پاسخ

    من از نوره شما استفاده کردم …عاللللللیهههه

دیدگاه خود را بنویسید

 

گروه سلیمان در جهت تولید و عرضه محصولات ارگانیک سنتی در سال 1397 ایجاد شد.

اطلاعات تماس

تلفن: 02166277179

موبایل: 09199801415 (خرید عمده) --- 09363272321 (خرید خرده)

وب‌سایت: http://soleymanco.ir